Tospaa’nın Çikolatalı Sütü” Algoritması

Tospaa ödevlerini yaptıktan sonra hep çikolatalı süt içer. Söylentilere göre Tospaa, sütün sihirli bir içecek olduğuna inanıyormuş.

Peki Tospaa bu çikolatalı sütü nasıl hazırlayacak?

Kodlama eğitiminizde yenilikçi Bilgisayarsız Kodlama materyali kullanmak isteyen öğretmenlerimiz için Tospaa’nın Çikolatalı Sütü Algoritma Adımları’nı hazırladık!

Üstelik bu adımların sonunda öğrencilerinizle paylaşabileceğiniz çalışma kağıtları da sizi bekliyor!

Tamamen ücretsiz, ister baskı alabileceğiniz, ister uzaktan eğitimde öğrencilerinizle kullanabileceğiniz bu adımlara ulaşmak için Tospaa Çizim Algoritması‘nı indirin! Bu etkinliği videolu yapmak isterseniz sizi 14:00’da yayında!

Okula Dönüş Etkinliğiniz Hazır!

Yeni döneme başlamak için bilgisayarsız kodlama etkinliğiniz hazır!

Tospaa Okula Hazırlanıyor Algoritması’nda Tospaa okula nasıl hazırlanıyor beraber inceleyelim!

Bu etkinliği yapabilmeniz için gerekli olan videolu anlatım şimdi TospaaTV’de!

Üstelik bu etkinliğinizde kullanmak üzere sizlere çalışma kağıtları da hazırladık. Ders sonrasında öğrencilerinizle ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz çalışma kağıtlarına ulaşmak için aşağıdaki butondan Tospaa Okula Hazırlanıyor Algoritması‘nı indirin!

Kaplumbağa Günü Kutlamak için Harika Bir Etkinlik:
Tospaa Çizimi Algoritması!

Yeni bir algoritmayla karşınızdayız, çizimle ilgilenenler kimler?

Kodlama eğitiminizde farklı Bilgisayarsız Kodlama materyali kullanmak isteyen öğretmenlerimiz için Tospaa Çizim Algoritma Adımları’nı hazırladık!

Tamamen ücretsiz, ister baskı alabileceğiniz, ister uzaktan eğitimde öğrencilerinizle kullanabileceğiniz bu adımlara ulaşmak için Tospaa Çizim Algoritması‘nı indirin! Bu etkinliği videolu yapmak isterseniz sizi buraya alalım.

 

 

Kağıt Katlama Sanatından Algoritmaya!

Farklı bir algoritmayla karşınızdayız, origami severler parmak kaldırsın!

Kodlama eğitiminizde farklı Bilgisayarsız Kodlama materyali kullanmak isteyen öğretmenlerimiz için Tospaa Origami Algoritma Adımları’nı hazırladık!

Bu etkinliği videolu yapmak isterseniz sizi buraya alalım.

Tamamen ücretsiz, ister baskı alabileceğiniz, ister uzaktan eğitimde öğrencilerinizle kullanabileceğiniz bu adımlara ulaşmak için Tospaa Origami Algoritması‘nı indirin!

Sınıfınızdaki Kadın Programcı Adaylarına İlham Olun!

Yazılım dünyasında cinsiyet olmadığını çok iyi biliyoruz. Peki kadın yazılımcıların projeleri hangileridir?

Kodlama eğitiminizde bu projelere daha sık yer verebilmeniz için Ada Lovelace’den Margaret Hamilton’a, Carol Shaw’dan Katie Bouman’a yazılım ve dijital oyun dünyasına büyük katkıda bulunan kadın programcılardan oluşan bir afiş hazırladık!

Afişimizi tamamen ücretsiz ve baskıya hazır olarak kullanabilirsiniz!

Algoritma Terimleri Sınıfınızın Duvarlarında!

Biz eğitimcilerin en çok kullandığımız, sınıfımızı süslediğimiz malzemelerinden biri şüphesiz afişlerdir.

Kodlama eğitiminizde kavramların ve anlamları sınıfınızda daha kalıcı hale getirmek isteyenlere Algoritma Terimleri Afişi hazırladık!

Afişimizi tamamen ücretsiz ve baskıya hazır olarak kullanabilirsiniz!

Eski Tospaa Hep Bizimle!

Tospaa’nın çok beğenilen ve yüzbinlerce çocuk tarafından oynanan 2017’deki bilgisayarsız kodlama versiyonu ücretsiz olarak hep yayında kalacak!

Siz de buradaki kaynakları çıktı alarak derslerinizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Tospaa Severler Bir Arada!

Biz eğitimcilerin en çok çoğaldığımız ve çoğalttığımız sürecimiz birbirimizden öğrenme süreçlerimiz, bu nedenle topluluk fikrini çok önemsiyoruz.

Tospaa Topluluğu ile Tospaa Severlerle bir arada kalacaksınız. Tospaa ile ilgili haberleri ve yenilikleri ilk sizlerle, toplulukla paylaşıyor olacağız. Oyun ile ilgili olarak yapılan paylaşımları ve önerileri yakından takip edebileceksiniz. 

Online Tospaa Oyunu

Bilgisayarsız kodlama eğitimi için tasarlanan Tospaa’nın hızlı kodlama kursu çevrim içi olarak da yayında! Tospaa kodlama oyununu hem dijital hem fiziksel olarak oynayabilirsiniz.

Böylelikle Tospaa maceralarını ve hikayelerini hem fiziksel derslerinizde hem de şu dönemde takip ettiğiniz uzaktan eğitim derslerinizde kullanabilirsiniz.

Blogda Başka Neler Var?

Bilgi işlemsel düşünme, bilgisayarsız kodlama, Tospaa Topluluğu ve dahası..

Bilgisayarsız kodlama eğitimi hakkında pek çok eğitsel kaynağa ulaşmak için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.