Yeni Tospaa Bilgisayarsız Kodlama Oyunu

Müjde!!! 2016 yılından beri yayınlanan, ödüllü ve  Türkiye’nin en bilinen bilgisayarsız kodlama oyunu Tospaa’nın 3. versiyonu çıktı. Üstelik bu sefer kutu oyunu halinde.

Bugüne kadar binlerce öğretmen ve yüz binlerce öğrenci tarafından oynandı. Kullanıcılardan yüzlerce fikir ve öneri geldi. Bize ise sadece sizin istediklerinizi yerine getirmek kaldı. İşte yeni Tospaa…

Yeni Tospaa’nın yeni özelliklerine gelirsek. Artık Tospaa 4’e katlanabilir kalın bir oyun alanı ile geliyor. Okul çantasına sığacak kadar küçük ve açtığınızda birlikte oynanabilecek kadar ideal. Yeni hedefler ve yeni engeller tasarladık. Oyun alanını ise istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz. Bu arada bazı engellerin ne olduğunu kılavuza yazmadık. Sizin hayal gücünüze bırakıyoruz. Bakalım nasıl kullanacaksınız?

Eski senaryo kartlarını yeniledik, kolaydan zora doğru ve kodlama kavramlarını öğretecek şekilde sıraladık. Bir de; biz artık onlara görev kartı diyoruz 🙂 Kod kartlarımız ise; görsel olarak birbirleri ile çok daha uyumlu oldu. Böylece çocukların görsel ilişki kurmasını ve kod bloklarını kullanmasını kılavuzladık.

Oyun kılavuzu evde hiç kodlama bilmeyen çocukların bile öğrenebileceği kadar basit ve eğitici olarak hazırlandı. Oyunu öğreniyorum derken bir bakmışsınız koşullar, döngüler öğrenilmiş bile!

Anlatacak çok şey var ama her kutudan benzersiz bir kod çıktığını ve bu kod ile Tospaa Kodlama Kulübüne üye olduğunuzu söylemeyi de unutmayalım. Neler olacak neler 🙂

Yeni tospaa kolaylıkla kullanılabilir ve saklanabilir olsun istedik. Bu nedenle sanırız kaliteyi biraz abartmışız. Kutuya dokunduğunuzda ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Son olarak satın alınan her 10 Tospaa oyununa karşılık 1 Tospaa oyununu hayallerimvar.org daki bilgisayarsız okullara sizin adınıza yolluyoruz.

Şimdilik iyi eğlenceler, iyi öğrenmeler olsun…

SATIN AL

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.